piątek, 14 sierpnia 2015

Czytaliście/słyszeliście o planowanym remoncie Dworca Zachodniego, a dokładniej, że został ogłoszony przetarg na "koncepcję architektoniczno-funkcjonalną infrastruktury pasażerskiej na stacji Warszawa Zachodnia"? Możecie przeczytać o tym np. tutaj.

Stwierdziłam, że nie ma na co czekać i mieć nadzieję, że będzie super i dostępnie, bo nie chce się rozczarować znowu, więc postanowiłam wysłać pismo do zarządu. Polecam wszystkim komu zależy na dostępności dla osób z niepełnosprawnościami przestrzeni publicznej, aby męczyć, pytać i wysyłać, bo może samo pismo nic nie zmieni, ale już działania, które trzeba podjąć, żeby na nie podpisać, dają do myślenia:) Mam nadzieje, że uda się także skonsultować plany ze środowiskiem osób z niepełnosprawnościami i/lub organizacjami. A po remoncie będzie można przyjść i powiedzieć "Miało być pięknie i jest pięknie!" :)

Treść pisma:
„Szanowni Państwo,
W związku ze zbliżającym się remontem Dworca Zachodniego, bardzo proszę o informację na temat planowanych zmian w kwestii poprawienia dostępności dworca dla osób z niepełnosprawnościami.
Obecny budynek, przejścia podziemne, a także perony nie są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, np. :
1.        Brak wind  i pochylni zgodnych z obowiązującymi przepisami, aby dostać się do budynku dworca, na perony, a także w przejściu podziemnym;
2.        Brak ścieżek prowadzących dla osób z niepełnosprawnością wzroku;
3.        Brak oznaczeń kontrastowych na schodach;
4.        Brak obniżonych kas;
Zależy mi na tym, aby planowane zmiany uwzględniały potrzeby pasażerów z niepełnosprawnościami, opiekunów z dziećmi, osób starszych oraz osób z tymczasowymi niepełnosprawnością.” 

1 komentarz:

  1. To chyba dobrze że Warszawa się rozwija. Gorzej jak by non stop stałą w jednym miejscu,

    OdpowiedzUsuń