sobota, 22 sierpnia 2015

Wczoraj zaczęłam pracować nad pismem do Zarządu Dróg Miejskich i właśnie je wysłałam.
Będąc w czasie Kulawej Wyprawy w wielu miastach w innych krajach, szukanie informacji odnośnie parkowania na kopertach było męczące i traciliśmy przez to nawet ponad godzinę czasu, przez co mniej mogliśmy zwiedzić. Nikt spotkany na ulicy nie wiedział, czy trzeba płacić stając na "kopercie", czyli miejscu parkingowym dla osoby z niepełnosprawnością. Szukanie w internecie informacji na ten temat też nie wiele pomogło, a w ekstremalnych sytuacjach nawet dzwonienie do informacji turystycznych nie zmieniło sytuacji. W Polsce opłaty za parkowanie w strefach płatnego parkowanie to sprawa miejska, więc co miasto może być inna decyzja, przez co w Gdyni dostaliśmy kiedyś mandat... Aby ułatwić szukanie informacji turystom z niepełnosprawnością, super by było gdyby udało się umieścić taką informację w widocznym miejscu i właśnie w tej sprawie wysłałam pismo:)
Jest jeszcze jedna sprawa, która mam nadzieje, nie będzie problemem po ostatniej zmianie przepisów odnośnie kopert. Zdarza się czasami, że wszystkie koperty są zajęte i trzeba stanąć na zwykłym miejscu parkingowym, jednak najnowsze, dopiero pojawiające się parkometry mogą uniemożliwić osobom ze słabszymi rękami opłacenie postoju. Chciałabym, aby parkometry były także dostępne dla osób niskiego wzrostu lub poruszających się na wózkach, dzięki czemu w przyszłości unikniemy niepotrzebnych problemów. Wiem, że teraz, kiedy dopiero wymienia się parkometry nie wiele można zmienić, ale w przyszłości przy potencjalnych zmianach tych urządzeń można mieć gdzieś z tyłu głowy dostępność dla każdego :)
Treść pisma "Pismo w sprawie informacji na parkometrach lub znakach dla osób posiadających aktualną kartę parkingową oraz zapewnienia w przyszłości parkometrów, z których mogą korzystać także osoby ze słabszymi rękami lub niskiego wzrostu. 
Jestem osobą z niepełnosprawnością ruchową poruszającą się na wózku. Jako kierowca i zarazem turysta w innych miastach i krajach, wiem, że szukanie informacji na temat braku potrzeby uiszczenia opłaty w parkometrze za pakowanie na miejscach przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością jest zdecydowanie problematyczne. Będąc w wielu miastach w Polsce oraz za granicą na nielicznych parkometrach zauważyłam informację o tym, że osoby z niepełnosprawnością, posiadające aktualną kartę parkingową, mogą parkować za darmo. W związku z powyższym, aby ułatwić odnalezienie ww. informacji turystom z niepełnosprawnością, bardzo proszę o rozpatrzenie możliwości umieszczenia informacji o zwolnieniu z opłat za parkowanie na tak zwanych kopertach posiadaczy aktualnych kart parkingowych na parkometrach lub na znakach T-29. Zapewniam, że taka informacja będzie bardzo pozytywnie odebrane przez turystów z niepełnosprawnością, a także poprawi wizerunek naszej Stolicy.  
Dodatkowo bardzo proszę także o rozpatrzenie możliwości zamówienia w przyszłości parkometrów, których będą mogły użyć także np. osoby niskiego wzrostu lub na wózkach. W przypadku, kiedy wszystkie tzw. koperty są zajęte, a kierowca z niepełnosprawnością zaparkuje samochód  na innym miejscu, jest zobowiązany do uiszczenia opłaty. Obecnie najnowsze parkometry przyciski mają umiejscowione zbyt wysoko, co może nawet uniemożliwić skorzystanie z nich przez osoby niskiego wzrostu lub ze słabszymi rękami, które także mogą bez problemu prowadzić samochód.  
Bardzo proszę o informację odnośnie decyzji w ww. sprawach. ."

2 komentarze:

 1. Na swojej lojalności DIAMOND FINANCE oferuje specjalnie aktualizują oprocentowanie 3% premii, jeśli chcesz, aby otworzyć nowe konto lub jeśli chcesz złożyć wniosek o kredyt.
  Aby skorzystać i może mieć informacje należy wysłać wiadomość na ten adres:

  duroumarcel@gmail.com

  Pospiesz się i otworzyć konto w naszym sklepie lub wypożyczyć bezpiecznie kredyt

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo polubilem bloga:) Trzymam kciuki i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń