piątek, 15 stycznia 2016

Nie ma dnia, kiedy nie myślę o tym, jak wiele można zmienić w Warszawie, żeby była bardziej dostępna dla osób z niepełnosprawnością. Ostatnio trochę spędzam więcej czasu w domu, co powoduje, że mam więcej pomysłów i bardziej chce działać: dostępność imprez miejskich, plaż, komunikacja miejsca, miejsca parkingowe i wiele innych. Pogoda może nie zachęca do pracy, a na pewno nie do wychodzenia na dwór, ale mój charakter nie pozwala mi usiąść i po prostu być. Chce działać i zmieniać, a najbardziej mi się marzy, żebym za 50 lat mogła powiedzieć "Warszawa jest najbardziej dostępną europejską stolicą" i wierze, że tak będzie :)


Przy okazji przypominam do kogo należą chodniki w Warszawie i kto odpowiada za ich odśnieżanie (więcej na: http://zom.waw.pl/statics/editor/PDF/broszura%20final%20_%20UM_Zima2015_04.pdf) A najłatwiej skorzystać ze strony, aplikacji lub nr tel. 19115 i przekazać informację o nieodśnieżonym chodniku :)
TE SŁUŻBY ODPOWIADAJĄ ZA ZIMOWE OCZYSZCZANIE MIASTA – TO SĄ ICH OBOWIĄZKI Dowiedz się, jaki jest podział zadań i kto za co odpowiada. Sprawdź, do kogo zgłosić się, kiedy zauważysz sople zwisające z dachu budynku lub śnieg zalegający na chodniku albo skrzyżowaniu ulic. ADMINISTRATOR, ZARZĄDCA OSIEDLA LUB WŁAŚCICIEL NIERUCHOMOŚCI, ZARZĄD OCZYSZCZANIA MIASTA, ZARZĄD TRANSPORTU MIEJSKIEGO, URZĘDY DZIELNIC, PKP PLK

7 komentarzy:

 1. Hi guys,
  Thank you so much for this wonderful article really!
  If someone want to know more about ΠΡΟΤΥΠΟ WCAG I think this is the right place for you!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny wpis :D zapraszam rowniez do mnie http://czytamy.c0.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. "To są ich obowiązki" - i owszem. Szkoda tylko, że nie zawsze zdają sobie z tego sprawę i jedni na drugich "przerzucają" obowiązki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Innymi słowy - w Warszawie zima zaskakuje więcej, niż tylko drogowców!

  OdpowiedzUsuń
 5. Warszawa coraz bardziej kuleje... ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Norma widze w warszawie jak i w całym kraju :) zapraszamy wszystkie lokalne firmy które chcą zaistnieć w internecie aby odwiedziły naszą stronę :) mamy fajną ofertę pozycjonowanie stron warszawa może być dostępne już dziś dla ciebie .

  OdpowiedzUsuń
 7. Zima się powoli zbliża więc temat znowu będzie na czasie...

  OdpowiedzUsuń