piątek, 15 stycznia 2016

Nie ma dnia, kiedy nie myślę o tym, jak wiele można zmienić w Warszawie, żeby była bardziej dostępna dla osób z niepełnosprawnością. Ostatnio trochę spędzam więcej czasu w domu, co powoduje, że mam więcej pomysłów i bardziej chce działać: dostępność imprez miejskich, plaż, komunikacja miejsca, miejsca parkingowe i wiele innych. Pogoda może nie zachęca do pracy, a na pewno nie do wychodzenia na dwór, ale mój charakter nie pozwala mi usiąść i po prostu być. Chce działać i zmieniać, a najbardziej mi się marzy, żebym za 50 lat mogła powiedzieć "Warszawa jest najbardziej dostępną europejską stolicą" i wierze, że tak będzie :)


Przy okazji przypominam do kogo należą chodniki w Warszawie i kto odpowiada za ich odśnieżanie (więcej na: http://zom.waw.pl/statics/editor/PDF/broszura%20final%20_%20UM_Zima2015_04.pdf) A najłatwiej skorzystać ze strony, aplikacji lub nr tel. 19115 i przekazać informację o nieodśnieżonym chodniku :)
TE SŁUŻBY ODPOWIADAJĄ ZA ZIMOWE OCZYSZCZANIE MIASTA – TO SĄ ICH OBOWIĄZKI Dowiedz się, jaki jest podział zadań i kto za co odpowiada. Sprawdź, do kogo zgłosić się, kiedy zauważysz sople zwisające z dachu budynku lub śnieg zalegający na chodniku albo skrzyżowaniu ulic. ADMINISTRATOR, ZARZĄDCA OSIEDLA LUB WŁAŚCICIEL NIERUCHOMOŚCI, ZARZĄD OCZYSZCZANIA MIASTA, ZARZĄD TRANSPORTU MIEJSKIEGO, URZĘDY DZIELNIC, PKP PLK

8 komentarzy:

 1. Hi guys,
  Thank you so much for this wonderful article really!
  If someone want to know more about ΠΡΟΤΥΠΟ WCAG I think this is the right place for you!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny wpis :D zapraszam rowniez do mnie http://czytamy.c0.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. "To są ich obowiązki" - i owszem. Szkoda tylko, że nie zawsze zdają sobie z tego sprawę i jedni na drugich "przerzucają" obowiązki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Innymi słowy - w Warszawie zima zaskakuje więcej, niż tylko drogowców!

  OdpowiedzUsuń
 5. Warszawa coraz bardziej kuleje... ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Norma widze w warszawie jak i w całym kraju :) zapraszamy wszystkie lokalne firmy które chcą zaistnieć w internecie aby odwiedziły naszą stronę :) mamy fajną ofertę pozycjonowanie stron warszawa może być dostępne już dziś dla ciebie .

  OdpowiedzUsuń
 7. Zima się powoli zbliża więc temat znowu będzie na czasie...

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak się okazuje rąk do pracy jest dużo, tylko dlaczego każdego roku opady są zaskoczeniem dla wszystkich? :) Dodam jeszcze, że u mnie dozorca poza obrys budynku nawet się nie wychyla, potem jest 10 metrów bramy - ziemia niczyja - nikt nigdy tego nie odśnieża, a potem chodnik, który zaczynają odśnieżać, jak już śnieg jest po kilkudniowym zdeptaniu.

  OdpowiedzUsuń